Draaisma (2x),Truijens, Bakker, Weeda en anderen  
Lamlendig, twee dagen na Het kleine gebeuren

Eerst Govert Buijs, daarna Joke Hermsen naar Assen

Waarom werken we zo hard Govert BuijsGovert Buijs geeft 14 februari, vandaag dus, in Podium Zuidhaege in Assen een lezing getiteld Waarom werken we zo hard? Op weg naar een economie van de vreugde. Buijs is politiek filosoof en hoogleraar maatschappelijke en economische vernieuwing aan de Vrije Universiteit in Amsterdam.

Citaat uit een persbericht van filosofisch café De Verdieping, organisator van de bijeenkomst:

"De economie van de vrije markt staat, of we het willen of niet, centraal in ons leven. Toch beginnen de nadelige effecten ervan – zoals burn-outs, de groeiende kloof tussen arm en rijk en klimaatverandering – ons steeds harder te raken. Als alternatief stelt Govert Buijs ‘een economie van de vreugde’ voor, een wereld waarin de economie de mens dient in plaats van andersom."

Aanvang is 19.30. Entree tien euro; jongeren vijf euro. Aanmelden via [email protected]

#

Een paar dagen later, donderdag 17 februari, geeft Joke Hermsen in kunstruimte Campis, ook in Assen, een lezing getiteld Ogenblik en eeuwigheid. Meer tijd voor de kunst. Hermsen is schrijfster en filosofe en geeft lezingen en interviews over maatschappelijke onderwerpen.

Citaat uit een persbericht van het onlangs geopende podium voor hedendaagse kunst:

"We leven vandaag de dag op gespannen voet met de tijd, en die doet onrust, angst en onzekerheid toenemen. Een heden dat ons te nauw omsluit, laat geen ruimte meer voor verbeelding. Hermsen laat zien wat de rol van kunst hierin kan zijn, en neemt je mee in het moment tussen ogenblik en eeuwigheid."

Aanvang ook hier 19.30 uur. Entree 5 euro.