Het theater in Emmen zou Eridanos kunnen heten
Min of meer goed nieuws in barre tijden

Wie dicht waar en met wie in het Noorden 2015

Zaterdag 24 januari
GRONINGEN USVA Theater, 20.00 uur: VSB Poëzieprijs op reis met Alfred Schaffer, Sasja Janssen, Hester Knibbe en Coen Peppelenbos.

Poezieweek 2015

Zondag 25 januari
HOOGEVEEN De Tamboer, 15.00 uur: Aurora Guds, Ronald M. Offerman, Robin Veen, Pom Wolff, Jolies Heij, Frans Terken, Marianne Mol, Astrid Voerman, Mischa van Huijstee, Nicolette Leenstra, Ria Westerhuis en Delia Bremer.

Dinsdag 27 januari
GRONINGEN Bibliotheek, 12.30 uur: Maria Barnas.

Woensdag 28 januari
ASSEN, SMAHK, 20.00 uur: Bert Struyvé, Adrie Krijgsman, Djodjie Rinsampessy, Gert Wijlage, Geert Loman, Melvin Bonnet, Lilian Klasens.
HOOGEVEEN Het podium 13.30 uur: presentatie dichtbundel ‘Poëzie aan de Vaart’.

Donderdag 29 januari
ASSEN Warenhuis Vanderveen, 15.00 uur: Peter van den Peppel.
ASSEN Adventskerk, 19.30 uur: Peter van den Peppel.
COEVORDEN Toerist Info Coevorden, 16.00 uur: Gedichtenwandeling.
DEN ANDEL, Andledon, 20.15 uur: Dichtersgroep De Leegte met Gritter, Dick J.H. Guillot en Elze Schollema.
LEEK Rodenburg 1B, 19.30 uur: Hubert Klaver, Anneke Wasscher, Paul Borggreve, Habiba Doorenbos, Sanja Simunic, Hedwig Baartman, Verena op ten Noord, Rayko van Schie, Foleor van Steenbergen, Rob Engelsman, Ellies Wierenga, Epko Bult, Klaas Knillis Hofstra en Henk Wieringa.
LEEUWARDEN 8.00 uur, De Harmonie: Poëzieontbijt.
NIEUW AMSTERDAM Taalwerkplaats, 20.00 uur: Bertus Beltman, Coby de Jonge, Geja Casu en anderen.
GRONINGEN Hoofdstation, 12.30: Busexcursie grafpoëzie.
GRONINGEN Pepergasthuiskerk 14.30 uur: Liesbeth Cave, Anne de Jong, Erik Raven, Nina Werkman, Atze van Wieren e.a.
GRONINGEN Bibliotheek, 16.30 uur: Bekendmaking winnaars poëziewedstrijd.
GRONINGEN Boekhandel Godert Walter 19.00 uur: Liefdespoëzie met Aly Freije, Jan Glas, Henk Scholte, Tonko Ufkes en Harry Niehof.
GRONINGEN Nieuwe Kerk, 20.00 uur: Bekendmaking Stadsdichter Groningen met Daniël Dee, Judith Herzberg, Maike Rijntjes en Ilja Leonard Pfeijffer.
HAREN De Aanblick, 20.00 uur: Saskia de Boer, Ruth Koops van ’t Jagt, Remco Ekkers, Cees Bolle.
LEEUWARDEN Kafee Wouters, 16.30 uur: Een trein later met Pieter Boskma, Kees Botman en Tineke Postma.
SNEEK Boekhandel Van der Velde, 19.00 uur: Dien L. de Boer draagt voor uit 'Niet het moment maar het nagonzen'.

Vrijdag 30 januari
GRONINGEN Academiegebouw 17.00 uur: 15 jaar Huisdichter RUG met Ruth Koops van ’t Jagt, Sacha Landkroon, Joost Oomen, Lilian Zielstra en Jephta de Visser.
GRONINGEN Theater de Kapel, 20.30 uur: Poëzie met Kasper Peters.

Zaterdag 31 januari
DELFZIJL Schoolstraat 1, 12.00 uur: Open Podium.
EMMEN Bibliotheek, 11.00 uur: Start Ode aan Emmen.
GRONINGEN Groninger Museum, 11.00, 14.00, 16.00 uur: Poëzierondleidingen met Mischa Andriessen.
GRONINGEN Hoofdstation 12.00 uur: Poëzieserenades met Jeptha de Visser.
GRONINGEN Hoofdstation, 15.00 uur: Poëzie-estafettes studenten Schrijversvakschool.
GRONINGEN NNB 21.00 uur: Kantoorpoëzie met Joost Oomen.
SNEEK Café Vellinga 20.00 uur: Grutte poëzijmarathon Literêr Tydskrift Ensafh.

Zondag 1 februari
ASSEN Lodewijk Napoleon, 15.00 uur Adrie Krijgsman, Lilian Zielstra, Egbert Hovenkamp II, Hayat Ezzeroili, Kasper Peters, Melvin Bonnet.
EMMEN Bibliotheek, 14.00 uur: Annie M.G. Schmidt-middag met Tineke Vos en Marian Oostmeijer.
GRONINGEN Bibliotheek 14.00: Stadswandeling 'Poëtisch Groningen' met Douwe van de Bijl.
LEEGKERK Kerk, 15.30 uur: Ellen Deckwitz.
RODERWOLDE Het Rode Hert, 15.00 uur: Ria Westerhuis en Au Bain Marie.

Maandag 2 februari
GRONINGEN Academiegebouw 20.00 uur: Lezing wetenschap, poëzie en creativiteit met Ysbrand van der Werf, Ruth Koops van ‘t Jagt en John Heymans.

Dinsdag 3 februari
EELDE Museum De Buitenplaats, 19.30 uur: Marjoleine de Vos.
GRONINGEN Bibliotheek, 12.30 uur: Dichter van Geluk met Mowaffk Al-Sawad.
GRONINGEN USVA, 20.00 uur: Kira Wuck.

Woensdag 4 februari
GRONINGEN Martinihotel, 19.30 uur: veiling werken expositie 'De Rijke Buit'.

Vrijdag 6 februari
SAPPEMEER Koepelkerk 20.00 uur: Voordrachten leerlingen Aletta Jacobscollege, muziek Harms Farm Orchestra.