Actrice Monic Hendrickx krijgt de Trofee Festival Vrouwenfilms 2008 voor haar verdiensten voor de film. De onderscheiding wordt 8 maart uitgereikt aan het begin van het festival in Assen, voorafgaand aan de vertoning van Nadine waarin ze een hoofdrol speelt. De actrice, winnaar van diverse Gouden Kalveren, is onder meer bekend van De Poolse Bruid (1998), Nynke (2001), Het Zuiden (2005) en Diep (2006).
Tijdens het Festival Vrouwenfilms zijn dit jaar zo’n dertig films en documentaires te zien waarbij een belangrijke rol is weggelegd voor vrouwen – wat onderwerp betreft of bij de totstandkoming. Ter gelegenheid van de manifestatie ‘Go China’ in Assen en Groningen wordt extra aandacht besteed aan Chinese films als Raise the Red Lantern, Little Moth, Feet Unbound en Tuya’s Marriage.
Op het programma prijken verder titels als Tussenstand, Fresh Air, 4 minuten, Meduzot en Transe, maar ook La Marea, Lady Chatterly, La Sconosciuta, To see if I'm smiling, Basilicum en brandnetels en Moeders mooiste. Het festival kent twee voorpremières: Alexandra van regisseur Alexander Sokurov en It’s a free world van de Britse regisseur Ken Loach.



