Filmtheater het Fraterhuis in Zwolle is verrast door de grote belangstelling voor de documentaire Staphorst in Tegenlicht van Emile van Rouveroy van Nieuwaal. Nadat de kaarten voor voorstellingen op 19 en 20 februari onverwacht snel waren uitverkocht, is besloten de vertoning te verplaatsen naar een grotere zaal en om extra voorstellingen op 26 en 27 februari in te lassen.
In Staphorst in Tegenlicht laat Van Rouveroy van Nieuwaal zien hoe bestuur en geloof in Staphorst in elkaar overlopen en soms met elkaar in conflict komen. De regisseur bezocht voor zijn film drieënhalf jaar lang kerkdiensten van de hersteld-hervormde gemeente in het Overijsselse dorp en filmde tijdens raadsvergaderingen over het vloekverbod en de sluitingstijden van de horeca op zondag.
Verder brengt de film het dagelijks leven in beeld van de familie Kok-Bisschop. Gebeurtenissen binnen dit gezin laten zien hoe in het dorp wordt omgegaan met thema’s als politiek, huwelijk, ziekte en dood. Tevens komen oud-burgemeester Plomp en predikant De Jong aan het woord over traditie en kerk enerzijds en democratisch bestuur en vrije keuze van het individu anderzijds.



